Haber

Genç mimarlardan hanlar bölgesine keşif ziyareti

İstanbul’daki üniversitelerin mimarlık fakültelerinde öğrenim gören öğrencilerin katıldığı çalıştay, beş gün sürdü ve katılımcılara sertifikaları verildi.

Dünyanın en büyük ve en eski alışveriş merkezlerinden biri olan ve en ihtişamlı mekanlarından biri olan Kapalıçarşı ve çevresindeki hanların yıllar içindeki farklı dönüşümüne tanıklık etmek, mevcut durumu tespit etmek ve analiz önerileri geliştirmek amacıyla düzenlenen çalıştaya, Mimar Doç. Ayşegül Özer ve Yüksek Mimar Aylin Öter Lider liderliğinde Doç. Gülhan Benli ve Murat Belge’nin katılımıyla düzenlendi. Beş gün süren çalıştay kapsamında farklı rotalarda keşifler yapıldı.

Öğrenciler bölge ile ilgili tespitlerini, analiz önerilerini ve proje fikirlerini Fatih Belediyesi ve Türk Tasarım Vakfı’ndan oluşan heyete sunum şeklinde paylaştılar.

Neslişah Sultan Kültür Merkezi’nde düzenlenen sunum, değerlendirme ve sertifika toplantısında mimarlık öğrencileriyle bir araya gelen Fatih Belediye Başkanı M. Ergün Turan, “Amacımız genç mimarlarımız ve mimar adaylarımızın uygulama yaparak kendilerini geliştirmelerini sağlamak ve aynı zamanda hanlar bölgesi ile ilgili yeni fikir, düşünce ve projelerin ortaya çıkmasını sağlamaktır. Hanlar bölgesinin daha işlevsel, estetik ve sürdürülebilir bir geleceğe sahip olması için emek veren öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizi kutluyorum” dedi.

savsatajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu